Tele Sipariş 0312 321 03 09 0545 345 95 72
Saf Kudret Narı -250 gram

Saf Kudret Narı -250 gram

  • Ürün Kodu: blg1043

nanılamayacak derecede mucizevari faydalarından dolayı Kudret Narı her geçen gün daha fazla aranan şifalı bir bitkidir. Çok kişilerin uyguladıklarında şaşırtıcı sonuçlar aldıkları doğal bir ilaçtır.

Halk arasında asırlardır mide hastalıklarının tedavisinde kullanılmakta olan kudret narının vatanının Doğu Hindistan olduğu tahmin edilmektedir. Türkiye de genellikle Yalova ve Bursa civarında yetiştirilmekte olan kudret narı, Afrika ve Asya’nın tropik bölgeleri ile Türkiye ve İtalya gibi Akdeniz ülkelerinde de yetiştirilmektedir.

Asıl olarak kabakgiller familyasından olan ve papara, acayip elma, momordica charantina, balsam apple, momordica gibi isimlerle bilinen kudret narı; tırmanıcı, ince gövdeli ve bir yıllık bir bitkidir. Yaprakları saplıdır ve el gibi parçalıdır. Meyvesi olgunlaşınca, birbirinden ayrılır. Meyveleri 8-15 cm uzunluğunda, 4-10 cm eninde üzeri çıkıntılı ve uçlara doğru sivricedir. kudret_nariÖnce yeşil olan meyve, sonra olgunlaştıkça yavaş yavaş sarı ve nihayet altın sarısına dönüşür ve içinde 20-30 adet koyu kırmızı renkte fasulyeye benzer tohumları vardır. Kudret Narının meyvesi olgunlaşınca, birbirinden ayrılır. Sarı çiçekler açar, turuncu-sarı renkli meyveler verir.

Kudret narının yüksek oranda E vitamini ve kaliteli protein içermesinden dolayı bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinmektedir. New York Üniversitesinde yapılan bir araştırmada kudret narında HIV virüsünün çoğalmasını engelleyen bir protein keşfedildiği bildirilmektedir. Aynı zamanda kudret narının, antibiyotik etkisinin olduğu, lutein ve lycopene içeriği tümör büyümesini engelleyici özellikte olduğu da bildirilmektedir.  Mide ülserini tedavi etmekte ve asit düzeyinden kaynaklı gastrit, on iki parmak ve mide-bağırsak  sistemine bağlı tüm hastalıkları kalıcı ve kesin tedavi etmektedir. Karaciğeri desteklemekte ve egzama ve sedef hastalıklarının tedavisinde de kullanılmaktadır. Yaraların çabuk iyileşmesinde ve çabuk kapanmasında etkilidir. Asya’da mide problemleri ve kan şekerinin kontrolü için yaygın olarak kullanılır.

Kudret narı hücreleri yenilemekte ve özellikle rahim yaralarının iyileşmesinde kullanılmaktadır. Ayrıca yüzyıllardır kudret narının diyabetik hastalarda kan şekerini normal düzeylere indirdiği Ayurveda doktorlarının bu bitkiye olan saygınlığını arttırmıştır.

kudret_nari_2Son zamanlarda kudret narının test tüpü çalışmaları da yapılmış, HIV ( AIDS’e neden olan virüs ) büyümesini durdurduğu gösterilmiştir. Kudret narının hastalıklarla savaşan immün hücrelerinin üretimini teşvik eder etkileri görülmüştür. Hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalarda kudret narının, kanser tümörlerini kontrol etmekte de etkili olduğu gösterilmiştir.  Aynı zamanda yüksek oranda E vitamini ve kaliteli protein içermesi nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

KUDRET NARININ FAYDALARI

(Kudret Narı, Momordica charantina, Balsamgurken)


Araştırmalara göre; Kudret Narı, parçalı yapraklı, tırmanıcı, otsu bir yıllık bir bitkidir. Meyvesi olgunlaşınca, birbirinden ayrılır .

Sarı çiçekler açar, turuncu-sarı renkli meyveler verir. Anavatanı Hindistan'dır. Kudret Narı'nın gastrit ve ülser karşıtı etkisi, kudret narı meyvesinin bağışıklık sistemini güçlendiren özelliklerinden destek alıyor olabilir. Yüksek oranda E vitamini ve kaliteli protein içererek bağışıklık sistemini güçlendirmektedir .

Kudret Narı için Önerilen Hastalıklar :

New York Üniversitesinde  yapılan bir araştırmada kudret narında HIV virüsünün çoğalmasını engelleyen bir protein keşfedildiği bildirilmektedir.

Aynı zamanda kudret narının, antibiyotik etkisinin olduğu, lutein ve lycopene içeriği tümör büyümesini engelleyici özellikte olduğu da bildirilmektedir.

Mide ülserini tedavi eder. Egzama ve diğer cilt hastalıklarında faydalıdır. Yaraların çabuk iyileşmesinde ve çabuk kapanmasında etkilidir . Asya'da mide problemleri ve kan şekerinin kontrolü için yaygın olarak kullanılır.

Karaciğeri destekler , egzama ve sedefe faydalıdır. Bağırsak tembelliğini giderir , hücreleri yeniler, rahim yaralarını giderir ,

Bilinen hiç bir yan etkisi yoktur.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi